25 / 07 / 2021
12:20

جعبه‌های جادویی نسل هفتم

01:55125۰

Journey چیزی ورای ماجراجویی و یک بازی ساده است. تجربه‌ای که تاکنون مشابه آن در صنعت ویدیو گیم تکرار نشده و آنقدر خاص است که هر گیمری را باید برای لذت بردن از آن به شبکه PSN دعوت نمود. تجربه‌ای بامعنا از سفر بین گذرگاه مرگ و زندگی  و همیاری که حتی آن را  در موضوعات و ژانرها گنجاندن کار سختی است.

Thatgamecompany عنوانی را ساخته و روانه کرده است که نه تنها از زیبایی بی حد و مرز برخوردار است، بلکه هیچ محدودیت زمانی را برای گیمرها معین نمی‌کند. زمان، امتیاز و باقی اهداف توخالی که غالب بازی‌های امروزی گیمرها را به کسب آن دعوت می‌کنند در ماجراجویی ما جایی ندارد. اینجا اکوسیستم قدرتمندی بر شما حاکم است که به طور کمال قدرت کنسول سونی را به رخ گیمرها می‌کشد و آن را متمایز از باقی عناوین امروزی می‌نماید.

در Journey با چند آیتم خاص و محدود طرف هستید، زمان ندارید و در به در پی کسب امتیازهای بی معنا نیستید. بازی به طور کامل در مورد زندگی و اکتشاف است. یک همیار و همدل برای خودتان پیدا کنید و با همراهی هم دنیای شگفت انگیزی که Thatgamecompany برایتان آفریده است را کشف کنید. حتی بدون همیاری و به تنهایی نیز به قدری دنیا برایتان آزاد است که جای خالی کسی را حس نخواهید کرد. حتی وقتی دیگران وارد بازی شما می‌شوند، نمی‌دانید آن‌ها چه کسی هستند و چه موقع تصمیم به مهاجرت از بازی شما و دنبال کردن اکتشاف خود گرفته‌اند. همچون زندگانی واقعی، آدم‌ها وارد می‌شوند و می‌روند و گاهی بعضی از آن‌ها تاثیر بیشتری بر بازی شما می‌گذارند.

بازی‌هایی که به دنبال ارائه پیامی به تند و تیزی و عمق Journey هستند، آنقدرها محدودند که در سیل بازی‌های اکشن پول سازی که این روزها قفسه‌های ما را به اشغال خود در آورده‌اند، غرق شده اند، اما همین عناوین نیز شاید به زیبایی عنوان انحصاری PSN نیستند.

لینک کوتاه
https://meydanekhabari.ir/?p=718

62 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند