09 / 05 / 2021
16:04

یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی دی‌ماه امشب واریز و قابل برداشت می‌شود

03:00147۰

وی با اشاره به اندیشه‌های سوسیالیستی که نفرت از سرمایه‌داری را در اذهان جامعه تبلیغ می‌کند، گفت: متاسفانه هنوز رسوبات این اندیشه در جامعه ما کم و بیش باقی مانده، در حالی که دفاع از سرمایه‌گذار غیر از دفاع از سرمایه‌دار است.به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام سید‌محمود علوی عصر امروز ‌در نشست مشترک با سرمایه‌گذاران، صاحبان صنایع و فعالان بخش خصوصی آذربایجان ‌شرقی اظهار کرد: خوشحالم که در سالگرد آغازین روز امامت حضرت ولی عصر(عج) خدمت مردم شریف آذربایجان‌شرقی و تبریز رسیدم، شهری که سابقه‌ای درخشان در تاریخ عزت و سرافرازی ایران اسلامی دارد و ستارگان پرفروغ علم و دانش، آسمان این شهر را روشن کرده‌اند.

وی با بیان اینکه کشور ما برای رسیدن به جایگاه شایسته و جبران واپس‌ماندگی‌های خود به کار و تلاش بسیار نیاز دارد، افزود: سرمایه‌های جامعه باید مانند خونی در رگ‌های اقتصاد به حرکت درآمده و جامعه را زنده و پویا نگه دارند، دین ما هم تلاش و جدیت را می‌پذیرد و سرمایه معطل و بی‌اثر در تولید مورد پسند اسلام نیست.

علوی، برخورداری از امنیت و اقتصاد بالنده را دو مشخصه جامعه پویا عنوان کرد و گفت: وقتی در جامعه‌ای فرهنگ صحیح و باورهای معنوی حاکم باشد هم امنیت بر آن جامعه سایه‌افکن می‌شود و هم اقتصاد از رشد و شکوفایی برخوردار می‌گردد.

*لازمه استمرار امنیت و رشد اقتصادی را تقویت باورهای ایمانی است

وی لازمه استمرار امنیت و رشد اقتصادی را تقویت باورهای ایمانی دانست و افزود: در پرتو اسلام باید از یک سو باورهای معنوی تقویت شده و از سوی دیگر برای ثمردهی اقتصاد به عنوان رگ حیاتی جامعه، تمام توانمندی‌ها باید به کار گرفته شود.

وزیر اطلاعات در ادامه با بیان اینکه در طبیعت جوامع بشری، تولید ثروت با مردم بوده است و حکومت‌ها بخشی از این ثروت را برای اداره جامعه هزینه کرده‌اند، گفت: اگر در جامعه‌ای دولت، مولد ثروت و مردم، مصرف‌کننده باشند جامعه آسیب خواهد دید، وضعیتی که امروز به نوعی در کشور ما اتفاق افتاده است.

وی افزود: باید برای اشتغال و تولید برنامه‌ریزی شود تا مردم دارای شغل آبرومند باشند، در این صورت هیچ نیازی به پرداخت یارانه نخواهد بود و این مسیری است که باید حکومت در پیش بگیرد و امروز یکی از دغدغه‌های جدی دولت تدبیر و امید همین مسئله است.

علوی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری نیاز به امنیت دارد، افزود: کسی که سرمایه‌گذاری می‌کند باید بداند که صاحب اول و آخر این سرمایه خود اوست؛ بنابراین ما به عنوان خدمتگزاران مردم در قلمرو اختیارات خود امنیت سرمایه‌گذاری را تضمین می‌کنیم و خود را موظف به حمایت از سرمایه‌گذاران می‌دانیم.

وی با اشاره به اندیشه‌های سوسیالیستی که نفرت از سرمایه‌داری را در اذهان جامعه تبلیغ می‌کند، گفت: متاسفانه هنوز رسوبات این اندیشه در جامعه ما کم و بیش باقی مانده، در حالی که دفاع از سرمایه‌گذار غیر از دفاع از سرمایه‌دار است.

علوی اضافه کرد: ما از سرمایه‌داری که سرمایه خود را در جهت ایجاد التهاب در اقتصاد به کار می‌گیرد حمایت نمی‌کنیم بلکه از کسی که سرمایه خود را صرف ایجاد فرصت‌های مفید و سازنده و تولید اثرگذار می‌کند حمایت می‌کنیم و این در واقع حمایت از تمام خانواده‌هایی است که در اثر این سرمایه‌گذاری امرار معاش می‌کنند.

لینک کوتاه
https://meydanekhabari.ir/?p=330

62 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند