24 / 06 / 2021
16:33

تلاش ستادکل نیروهای مسلح برای بهبود بودجه دفاعی

01:05103۰

سردار سرلشکر مصطفی ایزدی معاون ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به سالگرد عملیات کربلای 5 با بیان اینکه رزمندگان ما در صحنه‌ها و جبهه‌های مختلف برای پیروزی انقلاب اسلامی نبرد کرده‌اند، گفت:‌ عملیات کربلای 5 نشانگر اراده ملی ملتی است که صحنه‌های عاشورایی را پدید آوردند که یک صحنه از دفاع انقلابی مردم است.

وی افزود: در صحنه‌های دیگر هم همین شرایط است یعنی ما با دشمن و کسانی مواجه هستیم که آنها دنبال منافع خودشان هستند و نمی‌خواهند بپذیرند که این انقلاب مسیر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی که راهنمای ملت‌های دیگر است را طی کند.

* گزینه نظامی آمریکا به جایی نمی‌رسد

ایزدی همچنین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 اظهار داشت: در صحنه دیپلماتیک، دشمن از هر ابزاری که دارد برای فشار بیشتر استفاده کرده ولی کاملا واضح و روشن است که شرایط ایران اسلامی و قابلیت‌ها و آمادگی‌ها و اراده ملی که وجود دارد و در راس آن رهبریتی که به خوبی این مجموعه را هدایت می‌کند، با دیگر کشورها کاملا متفاوت است.

معاون ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: از طرف دیگر، شرایط منطقه‌ای و شکست‌هایی که آمریکا در نقاط دیگر با آن مواجه شد و نتوانست نتایج مورد نظرش را بدست بیاورد، در قیاس با توان جمهوری اسلامی اصلا قابل مقایسه نیست. کشوری مثل عراق و افغانستان و یا شرایطی که در سوریه است اصلا با پتانسیل و توانی که در کشور ایران و انقلاب اسلامی وجود دارد، قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: بنابراین آنها می‌دانند که نمی‌توانند در یک حرکت نظامی به نتیجه برسند و مباحثی نظیر «گزینه نظامی روی میز» را مطرح می‌کنند تا بتوانند در عرصه‌های دیپلماتیک پیشرفت‌هایی داشته باشند که انشاءالله با همت بالای مسئولین محترم نظام اسلامی، این اتفاق نخواهند یافت.

لینک کوتاه
https://meydanekhabari.ir/?p=728

62 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند