25 / 07 / 2021
13:30

تشکیل ستاد مرکزی حزب کارگزاران در تهران/ در انتخابات مجلس حضور فعال داریم

02:00115۰

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در گفت‌و‌گویی به تشریح آخرین وضعیت حزب متبوع خود پرداخت.

کرباسچی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای فعال شدن حزب کارگزاران دارید و اینکه حزب کارگزاران در انتخابات آتی مجلس فعال خواهد بود یا خیر اظهار داشت: بنابر مصوبات شورای مرکزی حزب و نظرات دوستان، حزب در حال افزایش اعضای شورای مرکزی و تشکیل ستاد مرکزی در تهران است که به زودی جزئیات آن اعلام می‌شود.

دبیرکل حزب کارگزاران تاکید کرد: در انتخابات آتی تلاش می‌کنیم همراه و هماهنگ با سایر گروه‌های اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا حضوری فعال داشته باشیم؛ در دولت فعلی صرف نظر از حضور و مسوولیت برخی اعضای حزب در سمت‌های مختلف حتما به دلیل همفکری و کار جدی که در انتخابات ریاست جمهوری شده است، این دولت را جدا از مجموعه گروه‌های اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا می‌دانیم.

وی در پاسخ به این سوال که روحانی با شعار احزاب و آزادی مطبوعات جلو آمد ولی الان نه‌تنها حزبی فعال نشده، بلکه برخی روزنامه‌ها نیز توقیف شده‌اند، گفت: در مورد توقیف روزنامه بهار وزیر ارشاد مخالفت خود را با این نوع برخورد با مطبوعات اعلام کرده است؛ در مورد احزاب هم همین که با گذشت سی و چند سال از انقلاب برای اولین بار وزیر کشور ده‌ها حزب و تشکل سیاسی از جریان‌های مختلف را گردهم می‌آورد تا با آنها صحبت کند، اتفاق جدیدی است.

کرباسچی ادامه داد: اگر خانه احزاب بازگشایی و موانع فعالیت برخی احزاب برداشته شود و قانون انتخابات به شکلی اصلاح شود که انتخابات به صورت حزبی برگزار شود، قطعا گام‌های مهمی به سمت توسعه فعالیت‌های احزاب در کشور برداشته خواهد شد.

دبیرکل حزب کارگزاران درباره تعریف خود از آزادی فعالیت‌های سیاسی اظهار داشت: تخلفات و جرائم احتمالی احزاب باید در یک دادگاه سیاسی و با حضور هیأت منصفه سیاسی بررسی شود؛ توقع داریم در دولت آقای روحانی فضای بازتری برای فعالیت سیاسی فراهم شود تا چه کسانی که از دولت انتقاد دارند و چه کسانی که حامی این دولت بوده و هستند بتوانند دیدگاه‌ها و مواضع و انتقادات خود را بیان کنند. در واقع انتظار داریم شرایط سالم، آزاد و قانونی برای فعالیت احزاب فراهم شود و برخورد با احزاب هم مبتنی بر قانون باشد،‌نه  احیاناً رفتارهای احساسی و هیجانی.

لینک کوتاه
https://meydanekhabari.ir/?p=543

62 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند