28 / 05 / 2024
16:03

پرونده ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس هفته آینده در پارلمان عراق بررسی می‌شود

01:28365۰

به گزارش میدان خبری، «بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز چهارشنبه گفت که پرونده تحقیقات ویژه دولت درباره جنایت ترور «رهبران پیروزی» در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، هفته آینده بر روی میز پارلمان خواهد بود.

الزیادی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد که ریاست پارلمان عراق از اعضا خواسته است تا زمانی را برای میزبانی از «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر این کشور جهت بررسی چند پرونده از جمله شهادت «رهبران پیروزی» و جدول خروج نیروهای آمریکایی، تعیین کنند.

او افزود که با حضور الکاظمی در پارلمان چند پرونده از جمله بحران مالی، انتخابات، سفرهای خارجی و کمیته‌‌های تحقیقات دولت که برای اجرای تحقیقات درباره شهادت ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشدالشعبی تشکیل شده بود، بررسی خواهد شد.

الزیادی که نماینده ائتلاف سائرون در پارلمان عراق است، همچنین گفت که سرگرم شدن احزاب و گروه‌های سیاسی به پرونده انتخابات باعث شد که پرداختن به پرونده نقض تعهدات آمریکا به تعویق بیافتد اما جلسات پارلمان در هفته آتی شاهد بررسی جدول خروج نیروهای آمریکایی خواهد بود.

پیشتر «سناء الموسوی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف الفتح از تحرکات پارلمانی برای میزبانی الکاظمی در پارلمان جهت بررسی چند پرونده به ویژه تجاوزات آمریکا و ترکیه به حریم هوایی عراق خبر داده بود.

دی ماه گذشته به دنبال اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد‌الشعبی در بغداد، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد.

در سال ۲۰۱۴ حدود پنج هزار نظامی آمریکایی در قالب ائتلاف بین‌المللی در پایگاه‌های نظامی عراق مستقر شده‌اند.

لینک کوتاه
https://meydanekhabari.ir/?p=5424

708 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند