20 / 05 / 2022
18:32

همایش فرصت ها و راهکارهای توسعه صادرات به استان های جنوب عراق برگزار می شود/ تجارعراقی تعاملات فرهنگی و ریشه ای خوبی با بازرگانان ایران دارند

02:2934۰
دبیرعلمی همایش تامین مالی صادرات با تاکید برقراردادهای تجاری هوشمند گفت : تجارعراقی تعاملات فرهنگی و ریشه ای خوبی با ما دارند و همایش فرصت ها و راهکارهای توسعه صادرات به استان های جنوب عراق فرصت خوبی برای معرفی و توسعه محصول برای شرکت کننده ها را فراهم خواهد کرد.

به گزارش میدان خبری، نشست خبری «همایش تامین مالی صادرات با تاکید برقراردادهای تجاری هوشمند» و«همایش فرصت ها و راهکارهای توسعه صادرات به استانهای جنوب عراق» یکشنبه اول اسفنندماه ۱۴۰۰  با حضور «دکترفرهاد نوری» معاون سازمان  توسعه تجارت ایران ،«دکترمجیدآرین زادگان» دبیرعلمی همایش تامین مالی صادرات با تاکید برقراردادهای تجاری هوشمند و اصحاب رسانه برگزارو این نشست خبری «دکترمجیدآرین زادگان» دبیرعلمی همایش تامین مالی صادرات با تاکید برقراردادهای تجاری هوشمند اظهارداشت : همایش تامین مالی صادرات با تاکید برقراردادهای تجاری هوشمند فرصتی عالی برای ارتباط با کارآفرینان و متخصصان حوزه صادرات است و آشنایی با چالشهای پیش رو است.
دکترآرین زادگان تصریح کرد :این همایش دوشنبه ۹ اسفند ساعت ۱۰ صبح در سالن خلیج فارس برگزار و بازدید از نمایشگاههای جانبی همایش هم از برنامه های جنبی این مراسم خواهد بود.
وی ادامه داد : نشست هم اندیشی نیز ساعت ۱۴ تا ۱۶ صادرکنندگان و تجار برگزار می شود که نمایندگان بانکها و گروههای مالی ، بیمه ها و نمایندگان گمرک حضور خواهند داشت و رودررو باهم به گفتگو می نشینند ، صادرکنندگان می توانند مشکلات و آسیب ها را مطرح کرده و شبکه سازی خوبی شکل می گیرد.
دکترآرین زادگان ابرازداشت : این همایش بسیار کاربردی بوده و شامل سه بخش مقالات علمی در زمینه های مرتبط، ارائه راهکارهای اجرایی و تجربیات کاربردی از سوی مسئولین و بازرگانان در قالب سخنرانی و کارگاه آموزشی خواهد بود.
وی افزود : بکارگیری قراردادهای هوشمند در صادرات و واردات ، نقش بخش خصوصی و بازار سرمایه در تامین مالی، جایگزینی بلاک چین و رمز ارزها بجای اعتبار اسنادی، راهکارهای رفع موانع تحریم در مبادلات مالی با شرکای تجاری خارجی ، ایجاد امنیت در استفاده از رمز ارزها بخش از موضوعات مهمی است که در این همایش به ان پرداخته خواهد شد.
دکتر آرین زادگان با تاکید براینکه هدف مان تسهیل گرو شتاب دهنده شدن است و خاطرنشان کرد : همایش فرصت ها و راهکارهای توسعه صادرات به استان های جنوب عراق  نیز ۱۱ اسفند از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن خلیج فارس سازمان توسعه تجارت برگزار خواهد شد.
وی درپایان سخنان خود گفت : تجارعراقی تعاملات فرهنگی و ریشه ای خوبی با ما دارند و فرصت خوبی برای معرفی و توسعه محصول هم برای شرکت کننده ها داریم.ضمن اینکه در بحث تبادلات بانکی و سویفت بانکها و شرکتها محدودیت هایی دارند که با برگزاری همایش هایی این چنینی این محدودیت تا حدودی بر طرف خواهند شد.
انتهای خبر/ م

لینک کوتاه
https://meydanekhabari.ir/?p=6288

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند