17 / 06 / 2024
11:31

زاکانی: اینکه مردم ۶۰ سال منتظر خریدن خانه بمانند ظلم است/ به دنبال ارزان کردن تهران هستیم

02:1182۰

شهردار تهران با بیان اینکه به دنبال ارزان کردن تهران هستیم گفت: اینکه مردم بیش از ۶۰ سال باید منتظر خریدن خانه بمانند ظلم به آنهاست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی میدان خبری، علیرضا زاکانی شهردار تهران با حضور در شبکه ۳ تهران در خصوص برنامه‌های شهرداری تهران گفت: پویش امید و افتخار تا شب عید هر روز برگزار می‌شود و شنبه هفته آینده هم ۱۱ کیلومتر خط جدید مترو افتتاح و آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه خط ۶ مترو تا پیش از این دو تکه بوده است، گفت: اتصال این دو بخش باعث رونق حمل و نقل می‌شود.

زاکانی در بخش دیگر سخنانش از افتتاح ۱۵۰۰ هکتار کمربند سبز تهران خبر داد و گفت: افتتاح پایانه اکباتان هم تحفه ناقابلی برای مردم تهران است.

وی به توسعه فضای سبز در تهران اشاره کرد و گفت: توسعه فضای سبز پیرامونی سال آینده با اولویت درختان مثمر ادامه خواهد داشت.

به گفته زاکانی، سیستم ۳ دانشگاه بزرگ علوم پزشکی تهران را با شرایط پارک‌های محلات تهران منطبق خواهیم کرد.

زاکانی همچنین تأکید کرد: به دنبال ارزان کردن تهران هستیم. اینکه مردم بیش از ۶۰ سال باید منتظر خریدن خانه بمانند ظلم به آنهاست. قرارگاه جهادی مسکن با همین هدف تأسیس شد.

وی ادامه داد: با تسهیل در روند صدور پروانه، شناسایی موقعیت نوسازی در بافت فرسوده تلاش می‌کنیم رونق صنعت ساختمان را بالا ببریم و برای ساخت بیش از ۴۰۰ هزار واحد تفاهم‌نامه امضا شده است.

۱۲هزار پاکبان بقایای دود و آتش در شهر را جمع‌آوری کردند

شهردار تهران در ادامه به چهارشنبه سوری اشاره کرد و گفت:از سال گذشته ظرفیت آتش‌نشانی برای «چهارشنبه سوری» دو برابر شد. هزار نفر از همکاران حریم‌بان نیز آماده خدمت‌رسانی در مواقع اضطراری بودند.

به گفته زاکانی،۱۰هزار نفر از همکاران فضای سبز من نیز دیشب برای جلوگیری از تعرض به درختان آماده‌باش بودند. و ۱۲هزار پاکبان شریف نیز از نیمه‌های شب  بقایای دود و آتش در شهر را جمع‌آوری کردند.

پایان پیام/

لینک کوتاه
https://meydanekhabari.ir/?p=7001

710 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند