01 / 06 / 2023
22:35

برنامه‌ریزی برای اعتصاب گسترده در آمریکا درصورت عدم پذیرش شکست از سوی ترامپ

02:00314۰

به گزارش میدان خبری، اتحادیه‌های مختلف آمریکا درنظر دارند اگر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور در صورت شکست در انتخابات روز سه‌شنبه به طور مسالمت‌آمیز از قدرت کناره‌گیری نکرد دست به اعتصاب بزنند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، در حالی بحث درباره اعتصاب سراسری در میان اتحادیه‌ها مطرح شده است که این کشور از سال ۱۹۴۶ تا کنون شاهد چنین رخدادی نبوده است.

فدراسیون کارگری منطقه روچستر در نیویورک اولین اتحادیه‌ای است که در این خصوص اعلام آمادگی کرده است. پس از آن نیز اتحادیه‌های سیاتل و غرب ماساچوست نیز از چنین اقدامی اعلام حمایت کردند.

«دن ملونی» رئیس اتحادیه کارگری روچستر گفت ۱۰۰ هزار نفر از اعضای این اتحادیه در حال مذاکره با چیزی حدود ۱۲.۵ میلیون نفر هستند.

ملونی در این‌باره گفت این اتحادیه به آمادگی برای «اعتصاب عمومی تمامی اقشار کارگر» رأی داده است تا درخصوص انتقال مسالمت‌آمیز قدرت تحت شروط قانون اساسی اطمینان حاصل شود.

وی افزود: «سران اتحادیه‌ها به مخالفت قاطع با هرگونه تلاش برای خرابکاری، تحریف، نادیده گرفتن و سرپیچی از نتیجه نهایی انتخابات رأی دادند. تا کنون هیچگاه این سطح از حمایت برای اعتصاب را شاهد نبوده‌ایم».

ملونی در ادامه گفت، دموکراسی از سوی فردی دیکتاتور در معرض خطر قرار گرفته است و اکنون زمان آن رسیده که اگر بخواهد برخلاف خواسته مردم عمل کند از دفترش بیرون انداخته شود.

به گفته ملونی، در جلسه‌ هفته گذشته با سران اتحادیه‌ها تمرکز بر تلاش برای افزایش آرای «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در میان کارگران نیز مطرح شده است.

طی هفته‌های گذشته ترامپ با تشکیک در نحوه برگزاری انتخابات آمریکا نگرانی‌هایی را در زمینه احتمال وقوع ناآرامی بعد از اعلام نتایج انتخابات به وجود آورده است.

به دنبال نگرانی‌ها از احتمال وقوع اعتراضات و خشونتهای عمومی بعد از انتخابات آمریکا، بسیاری از صاحبان فروشگاهها و ادارات در آمریکا در حال مستحکم‌تر کردن حفاظهای ساختمانهای تجاری و اداری هستند تا با این روش بتوانند از خسارات احتمالی جلوگیری کنند.

شهروندان آمریکایی نیز از چند روز قبل در حال خرید و انبار کردن کنسرو مواد غذایی، دستمال توالت و دیگر مایحتاج زندگی و تهیه اسلحه هستند.

لینک کوتاه
https://meydanekhabari.ir/?p=5343

464 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند