26 / 02 / 2021
15:28

اجرای پروژه ملی بیمه آرمان برای اتباع خارجی( INEX ) که تمامی مرزها را دربرمیگیرد

03:2126۰
 بیمه آرمان  از پروژه ملی خود با عنوان دستگاه مکانیزه صدور بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی( INEX ) رونمایی کرد

به گزارش میدان خبری، نشست خبری «رونمایی از پروژه ملی بیمه آرمان با عنوان دستگاه مکانیزه صدور بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی( INEX )» صبح امروز یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ با حضور«کامبیز پیکارجو» مدیرعامل شرکت بیمه آرمان ،«حمیدرضا امیرحسنخانی» عضو هیات مدیره و معاون اجرایی بیمه آرمان و اصحاب رسانه به صورت حضوری و آنلاین با رعایت پروتکل های بهداشتی و الزامات ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزارودراین نشست خبری «کامبیز پیکارجو» مدیرعامل شرکت بیمه آرمان اظهارداشت : پروژه ملی بیمه آرمان با عنوان دستگاه مکانیزه صدور بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی( INEX ) پروژه ای ملی است.

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان تصریح کرد: بیمه آرمان با تحقیق و‌ مطالعه فراوان و به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص توانست دستگاهی با قابلیت دریافت و شناسایی ارز و‌ چاپ بیمه نامه طراحی کرده و پروژه ملی تحت عنوان صدور مکانیزه بیمه نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور با نام تجاری INEX را ارائه کند.

پیکارجوعنوان داشت : اجرای این طرح مشمول تمام مرزهای زمینی، هوایی و … خواهد شد و این پروژه ملی سرعت و دقت کار را بالا برده و تخلفات و خطاها را به حداقل رسانده و سرعت صدور بیمه نامه را افزایش می دهد.

وی درخصوص بازار سهام این شرکت هم تاکید کرد: در سال ۹۷ شرکت بیمه آرمان با زیان انباشته مواجه بود اما پس از آن با اصلاح مهندسی پرتفوی و طراحی استراتژی های جدید در سال ۹۸ از زیان خارج شده و در بستر سودآوری قرارگرفت.

پیکارجو افزود: بیمه آرمان ورود خود را به بازار سرمایه قوی تر و پررنگ تر کرده است و در تلاش است با کنترل پرتفوی به کانال سوددهی مستمر و پایدار برسد.

وی همچنین از تشکیل مجمع آتی این شرکت در ۲ اسفند ماه سال جاری جهت تعیین هیات مدیره جدید شرکت خبر داد.

امیرحسنخانی :  مبلغ سرمایه گذاری پروژه INEX جمعا ۴۰میلیارد تومان است 

حمیدرضا امیرحسنخانی عضو هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت بیمه آرمان عنوان داشت : این طرح درجلسه ای که در کارگروه ساماندهی بیمه درمرزهای کشوربرای مدیریت مرزها و بیمه اتباع تشکیل شده بود مطرح شد و برنامه ریزی شد تا سامانه ای برای صدور مکانیزه بیمه نامه اتباع طراحی شود.

امیرحسنخانی درموردنقش دیگرشرکت های بیمه ای دراین پروژه ابرازداشت: به تصمیمات سندیکای بیمه گران و بیمه مرکزی، هرکدام از مرزها به صورت پایلوت به شرکت های بیمه واگذار وبیمه آرمان صرفا به عنوان مجری پروژه INEX با سایر شرکت ها همکاری خواهند نمود و عملیات بیمه گری توسط شرکت های منتخب بیمه مرکزی اجرا خواهد شد.

 وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر۴۰ دستگاه در ۵مرز جلفا، بیله سوار، آستارا، نوردوز، فرودگاه امام خمینی(ره) در کشور اجرایی و به صورت پایلوت نصب شده که بعد از گذراندن بحران کرونا و بازشدن مرزها این دستگاه ها به صورت عملیاتی وارد فاز اجرایی خواهند شد و بیمه نامه اتباع به صورت مکانیزه صادر خواهد شد.

امیرحسنخانی افزود : مبلغ سرمایه گذاری این پروژه جمعا ۴۰میلیارد تومان بوده است که باعث ارز آوری و ساماندهی بیمه اتباع و ارتقا صنعت بیمه خواهد شد. این دستگاه به زبان های زنده دنیا با قابلیت دریافت ارزهای بین المللی آماده ارائه خدمت است و بدون ورود اطلاعات و تعویض پول کشور مبدا امکان ارائه بیمه نامه برخط، با کد رهگیری بیمه مرکزی را دارد.

انتهای خبر/ م

لینک کوتاه
http://meydanekhabari.ir/?p=5681

535 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند