۵۰ سال در عرصه تعلیم و تربیت طی این ۹ ماه جلو رفتیم

01:1937۰

به گزارش میدان خبری، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آیین رونمایی از پوستر پنجمین دوره جشنواره دانایی و توانایی، بر دوری از محفوظات محوری و گسترش فرهنگ کتابخوانی در مدارس تأکید کرد و گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از شاخصه‌های توسعه است و اگر بخواهیم توسعه تمدنی را بیان کنیم باید میزان انتشارات و نقد کتب را به صورت ویژه ارزیابی کنیم و همچنین باید از محفوظات محوری در مدارس دور شویم.

وی با بیان اینکه کشوری با زمینه تاریخی و تمدن ۲۵۰۰ ساله باید به میزان مطالعه و دامنه گسترده فرهنگ مطالعه توجه ویژه داشته باشد، افزود: به عنوان متولیان تعلیم و تربیت عمومی موظفیم که استعدادهای بچه‌ها را شکوفا کرده و آنها را با نوع توانمندی‌شان آگاه کنیم.

فولادوند به وضعیت کرونا در کشور اشاره کرد و ادامه داد: زیست بوم جدیدی که به دلیل کرونا در دنیا ایجاد شده است، گام‌های موثر ایجاد کرد و اگرچه جمع کثیری از عزیزان مان را گرفت که باعث تأثر است اما در این ۹ ماه، با برنامه‌ریزی‌های دقیق آموزش و پرورش و جهاد صورت گرفته، در عرصه تعلیم و تربیت پنجاه سال جلو رفتیم.

وی اضافه کرد: در شرایط کرونا، تولید محتوای خوبی در حوزه پرورشی داشتیم که جای خداقوت دارد؛ همچنین شبکه شاد بستری فراهم کرد تا مدیران کشور بتوانند در کوتاه ترین زمان با دورترین نقطه کشور صحبت کنند. در واقع کرونا برای آموزش و پرورش تبدیل به یک فرصت شد.

لینک کوتاه
http://meydanekhabari.ir/?p=5538

242 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند