26 / 02 / 2021
15:55

دوست دارید همه بدانند با چه فضاحتی قهرمان شدید؟

03:00109۰

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، باشگاه پرسپولیس در پی انتشار یادداشتی در سایت رسمی باشگاه استقلال، اطلاعیه‌ای را صادر کرده و خواستار برخورد قاطع ریاست فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی، سازمان لیگ و مسئولان با جوسازی‌ها، فرافکنی‌ها، وارونه جلوه دادن حقایق، دست پیش گرفتن و طلبکار شدن و مهم‌تر از همه تخریب داور احتمالی دربی توسط باشگاه استقلال شد.

در اطلاعیه باشگاه پرسپولیس آمده است:

متاسفانه تیمی که در سال‌های اخیر نه به گواه ما بلکه به گواه اظهار نظر کارشناسان داوری و اتفاق نظر رسانه‌ها در سایه اشتباهات داوری حق سایر تیم‌ها را تضییع کرده و با دست‌های پشت پرده‌ای که خودشان همیشه به آنها آویزان هستند قهرمانی‌های شائبه داری را در کارنامه زندگی ورزشی‌شان با افتخار یدک می‌کشند دست پیش را گرفته و پرسپولیس، تیمی که در سال‌های اخیر مورد ظلم و اجحاف قرار گرفته را متهم به بهره‌برداری و منفعت از اشتباهات داوری می‌کنند.

نمونه‌هایی را مثال زده‌اند که بسیاری از آنها قابل نقد است آن هم بر اساس نظر کارشناسان داوری. به عنوان مثال می‌گویند سه – چهار گل پرسپولیس در بازی با مس با اشتباه داوری به ثمر رسیده در حالی که حاضریم چندین و چند کارشناس بیایند و بگویند که آیا چنین ادعاهای پوچی صحت دارد یا خیر. کما اینکه کارشناسان داوری درباره شش گل پرسپولیس به مس نظر داده و هرگز نگفته‌اند که سه یا چهار گل پرسپولیس مردود بوده. مشت نمونه خروار است، سایر ادعاهای تیمی که خود را از نظر فنی بازنده میدان می‌بیند و به فرافکنی و جوسازی پناه برده با لیست کردن مواردی کذب و غیر واقع سعی در آن دارد که با جوسازی یکی از داوران احتمالی دربی را تغییر داده و پرسپولیس که در فصل جاری از اشتباهات داوری ضربات فراوانی را متحمل شده را تیمی جلوه دهند که از این اشتباهات منافع بسیاری برده است. آقایان فصل گذشته یادتان رفته که چگونه با اشتباهات داوری قهرمان شدید؟

آیا دوست دارید CD اشتباهات داوری به نفع استقلال در فصل گذشته و فصل جاری منتشر شود تا بار دیگر همگان بدانند که با چه فضاحتی این قهرمانی را کسب کرده‌اید؟ اگر بخواهیم به تک تک مواردی که مثال زده‌اند بپردازیم حوصله همگان سر می‌رود چرا که این فرافکنی‌ها و اکاذیب ارزش نقد کردن نیز ندارد. نمی‌آیند و بگویند که پرسپولیس در فصل جاری در چهار بازی خارج از خانه مقابل تیم‌های مدعی سپاهان، تراکتورسازی، فولاد و نفت چگونه در سایه اشتباهات داوری بازی‌های شش امتیازی را واگذار کرده است. نمی‌آیند اشتباهاتی که از آن بهره‌مند شده‌اند را لیست کنند. نمی‌آیند بگویند که تماشاگران تیم میهمان در بازی پرسپولیس و داماش 85 دقیقه به مدافع ملی‌پوش پرسپولیس توهین و فحاشی کردند اما از پرسپولیس یک امتیاز کسر شد.

به عنوان مثال به عدم حضور صادقیان و مسلمان در اردوی تیم ملی اشاره می‌کنند در حالی که نمی‌گویند علیرضا منصوریان و منصور رشیدی چگونه دروازه‌بان دوم استقلال که در همه اردوهای تیم زیر 22 سال حضور داشت را به این اردو دعوت نکردند تا مبادا مهدی رحمتی به واسطه حضور حسینی دروازه‌بان استقلال در اردوی تیم ملی زیر 22 سال در کیش و رقابت‌های عمان بدون جایگزین بماند. آقایان نمی‌گویند که علی دایی بخشیده نشد بلکه به واسطه اثبات حقانیت، تبرئه شد و محرومیتی که به ناحق در نظر گرفته شده بود لغو شد. به بخشیده شدن کارت قرمز میثم حسینی اشاره می‌کنند اما نمی‌گویند که با تبدیل شدن کارت قرمز به کارت زرد، میثم حسینی بازی بعدی را از دست داد و حکم فدراسیون مبنی بر لغو کارت قرمز حسینی هیچ کمکی به پرسپولیس نکرد.

لینک کوتاه
http://meydanekhabari.ir/?p=333

62 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند