21 / 07 / 2024
23:12

فرآیند رأی گیری ساعت ۸ صبح فردا آغاز می‌شود

01:1627۰

به گزارش میدان خبری، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور امشب (پنجشنبه، ۱۴ تیر) در گفت‌وگوی تلویزیونی با بخش خبری ۲۱ سیما گفت: همه تعرفه‌های انتخابات مرحله دوم روزهای یکشنبه و دوشنبه به شعب و حوزه‌های رأی گیری ارسال شده است.

وی افزود: شعب ما برای انتخابات مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری دایر است و ان‌شاءالله فردا رأس ساعت ۸ صبح انتخابات در این شعب آغاز خواهد شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به آمادگی امکانات حضور مردم در خارج کشور در مرحله دوم انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: در خارج از کشور ۳۴۴ شعبه اخذ رای با همکاری وزارت خارجه مهیای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری است که به وقت محلی در ساعت ۸ صبح در همه جهان آغاز خواهد شد.

اسلامی با اشاره به نظارت بر روند و برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: براساس تبصره ۹ ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری وزارت کشور می‌تواند بازرسانی را برای کنترل جریان انتخابات به طور ثابت و سیار به شهرستان‌ها، بخش‌ها و شعب ثبت‌نام اعزام کند که وزارت کشور این تمهید را انجام داده است.

وی افزود: در این مرحله هم ناظران شورای نگهبان و هم بازرسان وزارت کشور حضور دارند تا بر انتخابات نظارت می‌کنند و اگر مسئله یا نکته‌ای باشد توسط بازرسان تذکر داده می‌شود.

سخنگوی ستاد انتخابات در پایان خاطرنشان کرد: ما نیز فرآیند صحت انتخابات را از طریق بازرسان و ناظران شورای نگهبان دنبال می‌کنیم.

لینک کوتاه
http://meydanekhabari.ir/?p=9237

721 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند